کل فرآیند رهگیری بسته به صورت لحظه ای و بر خط در اختیار فرستنده و گیرنده قرار می گیرد. در سامانه رهگیری، وضعیت بسته از لحظه ثبت سفارش فرستنده تا زمان تحویل به گیرنده، قابل پایش است. مشتریان می توانند با این سامانه پیش‌بینی دقیق‌تری از زمان تحویل بسته به دست آورده و نظارت بهتری بر روی روند ارسال و کیفیت خدمات دریافتی داشته باشند.

شماره رهگیری مرسوله یک کد ۱۲ رقمی منحصر به فرد است که در زمان ثبت سفارش برای مرسوله پستی ساخته و صادر می‌شود. این کد از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود و با این کد مشتری امکان رهگیری آنلاین بسته خود را خواهد داشت.

به محض دریافت بسته از فرستنده، صدور بارکد و ارسال اولین پیامک، از طریق بخش «رهگیری مرسوله» وبسایت، بسته شما قابل رهگیری است.

سامانه های دکا پست کلیه اطلاعات را در بانک اطلاعاتی موازی ذخیره دارد و از آن ها در امن‌ترین حالت نگهداری می‌کند. چنانچه مشتریان محترم کد رهگیری مرسوله را به هر دلیلی از دست داده باشند می توانند با واحد امور مشتریان تماس گرفته و  پس از پاسخ گویی به سوالات  همکارانمان و حصول اطمینان از انطباق تماس گیرنده و ارسال کننده مرسوله، کد رهگیری را دریافت فرمایند.

به بالا بروید